Ticari ve Endüstriyel Kullanıcılar

Dizel jeneratörler ayrı sektörlerde yoğun kullanım küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bir jeneratör işletmeler, ev ve küçük işletmelerin milyonlarca ulaşılabilecek temiz ve uygun fiyatlı bekleme gücünü getiren devrimci bir üründür. Yedek güç maliyetinin azaltılması ve yüklemek için jeneratörler kolaylaştırarak bu gün norm haline geliyor.

İşyerleri herhangi bir kesintide zarara uğramakta ve para kaybetmektedirler. Önemli gelir kaybının etkisini göz önüne alındığında, bekleme gücü yatırım ekonomi zorlayıcı niteliktedir.

Bu noktayı açıklamak için: kasada ise bir perakende iş ortalama 1000 $ bir saat, uzun süreli elektrik kesintisi sırasında gelir kaybı bu süre içinde boşta çalışanı olan maliyeti söz konusu değil, çok yüksek olacaktır. Ancak, dizel jeneratörler bir kesinti riskini ortadan kaldırır.

Yedek güç olmadan maliyet / fayda analizi daha iyi görünüyor ise açık olmanın avantajlarını ekleyebilirsiniz.

Jeneratör yatırımı, gelir korumak güvenliğini sağlamak, kayıpları önlemek ve alt satırında korumak için basit bir yoludur.

Çoğu modern jeneratörler, acil güç ihtiyaçlarına göre dizayn edilmektedir.

Bu birimler sürekli elektrik akımını izlemek ve otomatik olarak güç kesilirse başlatmak ve yardımcı hizmet döndüğünde kapatın. İstediğiniz gibi sektörlerde, kritik süreçlerinde, jeneratörler tüm hayati ve seçilen yükleri acil güç kaynağı olabilir.

Bu kaliteye sahip olmaları, eğlence, konut, ticari, iletişim ve endüstriyel uygulamalar arasında dizel jeneratörler yaygın kullanımı yol açar.

Bugün, hastanede, beş yıldızlı oteller, iş süreçleri dış kaynak merkezleri, üretim tesisleri, telekomünikasyon kuruluşları, ticari binalar, veri merkezleri, acil durum tesisleri, büyük sanayi ve madencilik şirketlerinin kesintisiz güç gerektiren ve yedek dizel motor jeneratörler kullanmaktadır.

Yolda Jeneratör

Kamyon ve otobüsler, gemiler uzun mesafeli trenler, büyük ölçekli taşınabilir araçlarda, çoğu tarım ve madencilik araç gibi modern ağır yol araçların büyük çoğunluğu dizel motorlar var. Ancak, bazı ülkelerde, onlar gürültülü, ağır olarak binek araçlarda yaklaşık olarak popüler değil hızlandırmak için onları yavaş performans özelliklerine sahiptir.

Genel olarak, bunlar aynı zamanda benzin araçdan daha pahalıdır. Modern dizel motorlar uzun bir yol kat ettikten sonra araçlarda şimdi Turbo Direkt Enjeksiyon sistemleri, bir dizel ve benzinli motorlar arasında büyük bir fark vardır.

Özet

Dizel, çoğu endüstriyel sektörlerde, aşırı bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yakıt birim başına daha fazla güç sağlar ve alt oynaklık daha güvenli işlemek için yapmaktadır.

Çünkü dizel en kuvvetli sanayi sektörlerinde kullanılmaktadır.

Benzin üzerinde dizelin, gerçekten heyecan verici beklentilerinden bir tanesi de, petrol tüketimini tamamen ortadan kaldırma olasılığıdır. Çoğu dizel motorlar bitkisel yağ yakma yerine dizel içine sürülmesi olabilir ve hepsi yaşam ya da verimlilik kaybı olmadan bitkisel yağ çeşitli işlenmiş formları yakabilir.

Dizel Servis & Tedariği, araştırmalarınıza etkin bir dizel ya da jeneratör seçeneğiyle daha etkin bir çözüm getirmektedir; Biz dünyanın her yerinde bulunan endüstriyel dizel motor ve jeneratör gruplarına büyük seçenek sunuyoruz.

Su altında Jeneratör:

Madencilik ve maden çıkarma sektöründe dünya çapında, kıymetli metaller, demir cevheri, petrol, gaz ve kömür gibi doğal kaynaklar dizel güce dayanır.

Dizel motorlu kürek ve tatbikatlar bu ürünleri kazı ve muazzam madencilik kamyon içine ya da aynı yakıt ile çalışabilir konveyör bant üzerine yerleştirir. Genel olarak, dizel madencilik sektörü tarafından kullanılan enerjinin yüzde 72’sini oluşturmaktadır.

Yüzey ve yeraltı madencilik faaliyetleri hem de malzeme ve yük kamyonları çıkarmak için dizel motorlu ekipmanları güveniyor.

Madencilikte kullanılan büyük ,dizel motorlu ekipmanları, yük başına 300 ton taşıma kapasitesine sahip olmakla birlikte, 2500 beygir motor gücü ile büyük kamyon vardır.

 

Dizel Jeneratör Motor Nedir?

Dizel Jeneratör motor, içten yanmalı bir motorun bir türüdür; Daha özel olarak ise, bu, sıkıştırma ile ateşlemeli bir motordur.

Bir dizel motorunda yakıt aniden yüksek sıcaklık ve basınçta sıkıştırılmış gaz oksijen içeren (genellikle atmosferik hava) yerine, ateşleme enerjisi (böyle bir buji gibi) ayrı bir kaynağına maruz tarafından ateşlenir. Bu süreç 1892 yılında icat Rudolf Diesel, sonra dizel çevrimi olarak bilinir.

Geleneksel dizel motor jeneratörler ‘alternatif enerji’ kaynaklarının bizim tanımına uyması olmasa da, yine de uzak bir güç yedek sistemi için değerli bir katkıdır.

Dizel Jeneratör Motor Çeşitleri

2 tane dizel motor tipi vardır; 2 zamanlı ve 4 zamanlı olmak üzere.

Çoğu dizel motorları genellikle bazı büyük motorlar iki zamanlı çevrimde çalışan ile, dört zamanlı döngüsünü kullanın.

Silindir herhangi bir sayıda sürece krank mili üzerindeki yükün aşırı titreşimi önlemek için gevşetilebilir olarak da kullanılabilir Normal olarak, silindir bankalar, iki katları kullanılmaktadır.

Jeneratör setleri tek veya üç fazlı güç ya üretirler. Sınai veya ticari uygulamalar genellikle üç fazlı güç gerektirir oysa çoğu ev sahibi tek faz gerektirir.

Dizel motor jeneratörler nedeniyle uzun ömür ve düşük işletme maliyetleri için tavsiye edilir. Modern dizel motorları sessiz ve genellikle kıyaslanabilir bir büyüklükte gaz (doğal gaz veya propan) birimleri çok daha az bakım gerektirir.

 

Hastanelerde Jeneratör

Acil yedek jeneratörler, başlıca medikal sağlık olanakları için temel gereçlerdir. Kritik doğal olaylar nedeniyle, elektrik kesintileri sadece bir seçenek değildir.

Uzun yıllar boyunca, askeri ve kamu hastaneleri hem üreteci bir kasırga ya da sel gibi bir yerel kesintisi veya büyük doğal afet olsun, güç dışarı gittiğinde devralmaya ayarlar endüstriyel gücüne dayanmıştır.